MY NEW BLOG

If you are english speaking visitor please go to my new blog www.katecrafts.com

Kate

Wednesday, January 22, 2014

Gréta, veselá sova - návod a střih

Ahoj,

dnes vám přináším překlad mého střihu na sovu Grétu, který jsem publikovala před rokem na blogu Art Gallery Fabrics. Je to velmi jednoduchý projekt na ušití veselé sovy, no sovy v tom mém stylu. Jednoduché, legrační, takové, kterou ušijí všichni.


Materiál:

dva druhy bavlněných látek - jeden na tělo, jeden na křidýlka
dva knoflíčky
kousek příze
barvy na textil
výplň do hraček
střih - vytiskněte si ho tak, aby byl obrázek na A4, ale můžete sovu udělat menší i větší, střih je děsně jednoduchýPOSTUP - TĚLO

1. Vytiskněte si střih a vystřihněte si tělo a křídlo - vyznačte si na střihu místa, která se nesešívají. To abyste to při přenášení na látku nezapomněli
2. Látku určenou na tělo ohněte napůl lícem k sobě a přeneste střih, sešpendlete.
3. Sešijte tělo, nezapoměňte ponechat otvor na přetočení.4. Odstřihněte přebytečnou látku a než tělo protočíte na líc odstřihněte kousek látky u růžků sovy, to aby nezavázela při protáčení a také lehce kolmo na šev nastřihněte oblouček dle fota.


5. Protočte na líc a v této fázi si můžete předkreslit obličej. Naplňte a zašijte plnící otvor.


6. Přízi nastříhejte na stejně dlouhé provázky, stáhněte uprostřed a přišijte sově čupřinu, ale není to nutné. po přišití vlásky zastřihněte dle potřeby.


7. Domalujte obličej a připevněte kousek příze dozadu, aby šlo sovu pověsit. Obličej nezapomeňte zažehlit po uschnutí barev.

POSTUP - KŘÍDLA

1. Ohněte látku určenou na křídla lícem k sobě, přeneste 2x střih.
2. Sešpendlete, sešijte.
3. Odstřihněte přebytečnou látku a nastřihněte kolmo na šev místa mezi pírky křídel.
4. Protočte na líc, naplňte a zašijte plnící otvor.
5. Pomocí knoflíčků připevněte křídla na tělo.

Nejprve prostrčíte dlouhou jehlu s navlečenou nití (nejraději šiju pevnou džínovou nití)  prvním křídlem od těla ven, navléknete knoflík, druhou knoflíkovou dírkou prostrčíte jehlu zpátky a poté skrz celé tělo  na druhou stranu, kde jehlu opět prostrčíte křídlem, navléknete knoflík a druhou knoflíkovou dírkou zpátky, toto opakujete, dokud nejsou křídla pevně přišita. 

Sova může být dekorací, ale i hračkou s pohyblivými křídly :-)
No comments:

Post a Comment